• יו"ר: דר' מאיר מי-זהב
  • גזבר: דר' רונן בר-יוסף
  • עורך האתר: דר' אופיר בר-און
  • חברי ועד: פרופ׳ אלי פיקאר (מזכיר)
  • פרופ׳ אביב גולדברט
  • דר' מורן לביא
  • דר׳ מאלנה כהן-סימברקנאו
  • דר׳ פאהד חכים
חדשות

ד"ר חוסיין דבאח ינהל את המרכז החדש לריאות ילדים ב"זיו"

דליה טדגי, מנהלת המערך האמבולטורי ב"זיו", ציינה כי זה שירות חשוב לתושבי הצפון, שיוכלו לקבלו מעתה קרוב לבית מבלי שיאלצו לנסוע למחוזות רחוקים

המרכז הרפואי זיו בצפת הודיע אתמול (א') על תחילת ההפעלה של שירות חדש: מרפאת ריאות ילדים, בניהולו של ד"ר חוסיין דבאח.

ד"ר דבאח (49), נשוי, אב לשלושה ילדים ותינוק נוסף בדרך, מתגורר בדיר אל אסאד. הוא בוגר לימודי רפואה בהצטיינות בפקולטה לרפואה בטכניון במהלכם אף זכה במלגת הצטיינות להשתלמות במרכז הרפואי מייקל-ריס, בשיקגו. התמחה ברפואת ילדים במרכז הרפואי בני ציון בחיפה ולאחר מכן עבר התמחות ברפואת ריאות ילדים ברמב"ם. יש לו ותק של 17 שנה כמומחה ברפואת ילדים ועשור, כמומחה בכיר בתחום מחלות ריאות ילדים. בנוסף הוא גם מרצה בפקולטה לרפואה של אוניברסיטת בר אילן בגליל.

במרפאת ריאות ילדים יטופלו חולים במחלות דרכי האוויר והריאות - אסתמה, סטרידור, ברונכיטיס, ברונכיוליטיס (RSV), דלקות ריאה, סיסטיק פיברוזיס, מומים מולדים של דרכי הנשימה ומחלות ריאה בתינוקות ופגים. במרפאה יבוצעו בדיקות תפקודי נשימה, מבחן תגר מטכולין לאבחון אסתמה, בדיקת מאמץ, תבחין זיעה וברונכוסקופיה.
דליה טדגי, מנהלת המערך האמבולטורי ב"זיו" ציינה כי זה שירות חשוב לתושבי הצפון, שיוכלו לקבלו מעתה קרוב לבית מבלי שיאלצו לנסוע למחוזות רחוקים.

ד"ר דבאח ציין כי מחקרים שנעשו בעולם הראו כי בעיות נשימה מהוות כרבע מכלל הסיבות לביקורים של ילדים אצל רופא כללי. שני המצבים הרפואיים המשפיעים ביותר על בעיות נשימה בקרב ילדים הם אסתמה וסיסטיק פיברוזיס. אסתמה היא מחלה ריאתית כרונית חסימתית התקפית, הנגרמת על ידי שילוב של גורמים תורשתיים עם סביבתיים כמו אלרגיה, זיהום אוויר ועוד. סיסטיק פיברוזיס היא מחלה תורשתית קשה המשפיעה על הריאות, הלבלב, בלוטות הזיעה, מערכת העיכול ומערכת המין. זוהי כיום אחת המחלות התורשתיות הנפוצות ביותר בארצות המערב. הגורם לה הוא חלבון פגום הנמצא בקרומית של תאים רבים בגוף החולה.

נושאים קשורים:  חוסיין דבאח,  דליה טדגי,  בית החולים זיו
תגובות
20.11.2018, 10:11

בהצלחה