• יו"ר: דר' מאיר מי-זהב
  • גזבר: דר' רונן בר-יוסף
  • עורך האתר: דר' אופיר בר-און
  • חברי ועד: פרופ׳ אלי פיקאר (מזכיר)
  • פרופ׳ אביב גולדברט
  • דר' מורן לביא
  • דר׳ מאלנה כהן-סימברקנאו
  • דר׳ פאהד חכים
חדשות

מרפאת ריאות ילדים נפתחה במרכז הרפואי פדה-פוריה

במרפאה בהנהלת ד"ר חוסיין דבאח יינתן מענה למחלות כגון אסתמה, סטרידור, ברונכיטיס, דלקות ריאה, סיסטיק פיברוזיס, מומים מולדים של דרכי הנשימה ומחלות ריאה בתינוקות ופגים

ד"ר חוסיין דבאח, מנהל מרפאת ריאות ילדים ב"פדה-פוריה"

יחידה חדשה במרכז הרפואי פדה-פוריה - מרפאת ריאות ילדים, בראשות ד"ר חוסיין דבאח, מומחה בכיר במחלות ריאות אצל ילדים. המרפאה נפתחה במסגרת תכנית להרחבת מערך השירותים הרפואיים לפעוטות וילדים.

ד"ר דבאח הוא תושב דיר אל אסד, עם ותק של 17 שנה כמומחה ברפואת ילדים ועשר שנים כמומחה בכיר במחלות ריאות ילדים. הוא גם מרצה בפקולטה לרפואה של אוניברסיטת בר אילן בגליל. הוא סיים את לימודי הרפואה בטכניון בהצטיינות וזכה במלגת הצטיינות להשתלמות במרכז הרפואי מייקל-ריס בשיקגו, ארה"ב. התמחה ברפואת ילדים ב"בני ציון" בחיפה וברפואת ריאות ילדים ברמב"ם.

בשלב ראשון, מרפאת ריאות ילדים החדשה ב"פוריה" תהיה פעילה יומיים בשבוע. יינתן בה מענה למגוון רחב של מחלות דרכי האוויר והריאות - אסתמה, סטרידור, ברונכיטיס, דלקות ריאה, סיסטיק פיברוזיס, מומים מולדים של דרכי הנשימה ומחלות ריאה בתינוקות ופגים.

ד"ר דבאח ציין כי מחלות דרכי הנשימה שכיחות במיוחד בעונת החורף. "זו העונה העמוסה ביותר במחלות דרכי הנשימה, בשפעת, במחלות ויראליות ואלו השכיחות ביותר אצל ילדים. אם עד עכשיו הורים תושבי הגליל נאלצו לנסוע עם ילדיהם לקבלת שירות רפואי בנושא זה לבתי חולים רחוקים ממקום מגוריהם, מעתה השירות החיוני הזה יינתן במרכז הרפואי פדה-פוריה וקרוב לבית".

ד"ר דבאח קרא להורי הילדים לשמור במיוחד בתקופה זאת על סביבה ללא עישון, לא לעשן בתוך הבית, להקפיד על חיסון נגד שפעת ולהרחיק פגים ותינוקות מחולים בשפעת ובמחלות החורף האחרות. "כשמדובר באסתמה, חשוב להקפיד על טיפול מונע וסדיר וכן על מעקב במרפאת ריאות ילדים, בנוסף למעקב של הרופא המטפל", ציין ד"ר דבאח.

נושאים קשורים:  מחלות ריאה בילדים,  מחלות נשימה,  מרפאת ריאות ילדים ב"פדה פוריה",  ד"ר חוסיין דבאח,  אסטמה בילדים,  חדשות
תגובות